ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА

Наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2021 № 512 "Про затвердження форми та Порядку надсилання до контролюючого органу Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи" затверджено відповідне Повідомлення. Повідомлення подається протягом 60 днів від дати відповідної події. Оскільки Повідомлення подається виключно в електронному форматі, то відлік 60 днів варто вести від дати, коли подати повідомлення стало можливо – тобто з дати, коли форма з’явилась у електронному кабінеті платника податків (лютий 2022 року).

Контролюючі особи зобов'язані подавати до податкових органів Повідомлення у разі набуття/відчуження частки в КІК або набуття/відчуження майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи, початку/припинення здійснення фактичного контролю над КІК. Повідомлення не подається тільки якщо КІК є публічною компанією.

Повідомлення надсилається засобами електронного зв’язку в електронній формі, тобто за допомогою електронного кабінету платника податків або застосунка для подання звітності. Для доступу в електронний кабінет необхідна наявність діючого електронного цифрового підпису контролюючої особи.

За неподання Повідомлення передбачений штраф - 744 300 грн. за кожен факт неподання. Але до кінця карантину, тобто до 31 серпня 2022 року чи пізнішої дати, у разі подовження карантину Кабінетом Міністрів України, штрафні санкції за порушення податкового законодавства не застосовуються.

На даний момент у законодавстві немає звільнення від штрафу за неподання повідомлення про КВК у зв'язку з військовим становищем, оскільки посилатися на загальну норму про штрафи у військовий стан неможливо через те, що повідомлення не підпадає під поняття "звітності":п.69. підрозділу 10, розділу ХХ ПКУ: Установити, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті. 
69.1. У разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. 

Ми надаємо послугу з заповнення та подання Повідомлення.

Замовити консультацію фахівців
Dmitrieva & Partners
Защита от автоматических сообщений*:

CAPTCHA