Кіпр


Республіка Кіпр - острівна держава в східній частині Середземного моря. Член Європейського союзу з 1 травня 2004 року.

Офіційно територія Республіки Кіпр включає 98% території однойменного острову (інші 2% займають британські військові бази Акротірі і Декелія), а також прилеглі острови Агіос Георгіос, Геронісос, Глюкіотісса, Кіла, Кіедес, Корділія і Мазакі. Де-факто після подій 1974 року острів розділений на три частини: 60% території острова контролюється владою Республіки Кіпр (населеної в основному етнічними греками), 38% - Турецькою Республікою Північного Кіпру (населеної в основному етнічними турками), 2% - Британськими збройними силами . ТРПК визнана як незалежна держава тільки Туреччиною.

Після поділу переважна більшість греків-кіпріотів живе на півдні, а турки-кіпріоти - на півночі. Загальне населення становить близько 800 тис. чоловік, з яких 300 тисяч - турки.

З 1 травня 2004 р. Кіпр входить до Євросоюзу, але не входить до Шенгенської зони. 1 січня 2008 року Кіпр увійшов в зону євро, кіпрська національна валюта - кіпрський фунт - була замінена на євро.

Законом “Про прибутковий податок" 2002 року для всіх видів компаній передбачена загальна ставка корпоративного податку в розмірі 12,5% (ставка діє з 1 січня 2013 року).

Кіпр є однією з найпопулярніших холдингових юрисдикцій та юрисдикцій, що застосовуються в міжнародному податковому плануванні. Крім низької ставки корпоративного податку в ЄС, від сплати податку звільняються доходи від продажу цінних паперів, відсотки і одержувані дивіденди. Не стягується податок у джерела на виплачувані за кордон відсотки, дивіденди та роялті. Кіпр має найширшу мережу договорів про уникнення подвійного оподаткування.


Ключові експерти



Замовити консультацію фахівців
Dmitrieva & Partners




Защита от автоматических сообщений*:

CAPTCHA