Фінансовий моніторинг

З 28 квітня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, так званий Закон про фінансовий моніторинг (далі - Закон).

Згідно п. 2 ст. 5 розд. ІІ Закону нашу компанію віднесено до спеціально визначених суб’єктів первинного фінансового моніторингу.

Виконання обов’язків суб’єкта первинного фінансового моніторингу забезпечується нашою компанією у разі, якщо її буде задіяно у фінансовій операції для свого клієнта щодо:

  • купівлі-продажу нерухомості;
  • управління активами клієнта;
  • управління банківським рахунком або рахунком у цінних паперах;
  • залучення коштів для утворення юридичних осіб, забезпечення їх діяльності та управління ними;
  • утворення юридичних осіб, забезпечення їх діяльності (включаючи аудит) чи управління ними, а також купівлі-продажу юридичних осіб (корпоративних прав).
Як суб’єкт первинного фінансового моніторингу наша компанія зобов’язана:

  • здійснювати ідентифікацію, верифікацію клієнта (представника клієнта), вивчення клієнта та уточнення інформації про клієнта у випадках, встановлених законом;
  • забезпечувати виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, до початку, в процесі, в день виникнення підозри, після їх проведення або під час спроби їх проведення чи після відмови клієнта від їх проведення.
Як суб’єкт первинного фінансового моніторингу наша компанія зобов’язана повідомляти Державну службу фінансового моніторингу України про:

  • фінансові операції, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, а також інформацію про свої підозри щодо діяльності осіб або їх активи, якщо є підстави вважати, що вони пов’язані із злочином, визначеним Кримінальним кодексом України;
  • фінансові операції, стосовно яких є підстави підозрювати, що вони пов’язані, стосуються або призначені для фінансування тероризму чи фінансування розповсюдження зброї масового знищення.
З урахуванням вимог законодавства нашою компанією розроблено, впроваджено та постійно оновлюються правила фінансового моніторингу, програма здійснення фінансового моніторингу та інші внутрішні документи з питань фінансового моніторингу та призначено працівника, відповідального за його проведення.


Ключові експертиЗамовити консультацію фахівців
Dmitrieva & Partners
Защита от автоматических сообщений*:

CAPTCHA