Гонконг

Спеціальний адміністративний район Гонконг, скорочено Гонконг або Сянган - спеціальний адміністративний район Китайської Народної Республіки, один з провідних фінансових центрів Азії і світу.

Гонконг розташований на південному узбережжі Китаю і складається з острова Гонконг, острова Ланьтау, півострова Коулун, Нових Територій, а також близько 260 малих островів.

Гонконг є одним з найбільш густонаселених районів в світі, з загальною щільністю населення 6777 чоловік на км² (2016).

Економіка території ґрунтується на вільному ринку, низькому оподаткуванні та невтручанні держави в економіку.

Система оподаткування Гонконгу сформувалася за зразком англійської і багато в чому успадкувала принципи Комплексу заходів британського співдружності в області податкової політики, прийнятого в 1947 році. У Гонконзі не існує поділу компаній на резидентні і нерезидентні, а прийнятий територіальний принцип оподаткування. Це означає, що компанії Гонконгу підлягають оподаткуванню тільки в тому випадку, якщо доходи отримані від джерела в Гонконзі або діяльність з отримання цього доходу здійснювалася в Гонконзі. Якщо компанія не вела діяльності на території Гонконгу і не отримувала доходів від джерел в Гонконзі, вона не підлягає оподаткуванню. У Гонконзі відсутні податки на приріст капіталу, дивіденди, відсотки, роялті, отримувані з-за кордону або що відправляються за кордон. Ставка податку на прибуток для підприємств, що провадять діяльність у Гонконзі, становить 16,5%.

Валютою Гонконгу є гонконгський долар.


Ключові експертиЗамовити консультацію фахівців
Dmitrieva & Partners
Защита от автоматических сообщений*:

CAPTCHA